IBM Security

IBM, Türkiye’nin en önde gelen bilgi teknolojisi, yazılım ve hizmetleri şirketidir.Her sektörden müşterilerimize ihtiyaçlarına uygun teknoloji çözümleri sunan IBM, böylece kurumların değişen dünya ve piyasa koşullarında başarılı olmalarına yardımcı olmaktadır.

IBM Araştırma ekipleri her gün bilimin ve teknolojinin sınırlarını genişletmek için çalışmaktadır. Kendi benzerleri arasında eşsiz bir konuma sahip olan IBM Araştırma birimleri; müşteriler, hükümetler ve üniversiteler ile işbirliği yaparak daha iyi bir dünyayı yaratacak buluşlara imza atmaktadırlar.

IBM 2011 yılı itibariyle 5896 patent almıştır ve bu sayede 18 yıldır dünyanın en yaratıcı şirketler listesinde en üst sıradaki yerini korumaktadır. Aldığı patentlerin sayısı rakiplerinin çok üzerindedir.

IBM AppScan Source Edition

IBM Security AppScan Source kuruluşların, web tabanlı ve mobil uygulama kaynak koduna ilişkin güvenlik açıklarını, devreye alınmadan önce giderebilmek için, yazılım geliştirme yaşam çevriminin başlarında saptayarak, maliyetleri düşürmesine ve riske maruz kalma durumunu azaltmasına yardımcı olur.

IBM Security AppScan Source çözümü, uygulama güvenliği testini yazılım geliştirme yaşam çevrimiyle bütünleştirir. JavaScript, HTML5, Cordova, Java ve Objective-C’ye yönelik desteği içeren mobil web, yerel ve hibrit uygulamalara yönelik testleri destekler ve gelişmiş mobil uygulama tarama yeteneklerini sunar. Ayrıca IBM Security AppScan Source, IBM Worklight Studio ile bütünleştirmeyi ve Worklight uygulamalarını tarama becerisi de sağlar.

IBM Security AppScan Source aşağıdakileri sağlar:

 • Kaynak kodu analizi ile daha güçlü ve ekonomik yazılım güvenliği.
 • Uygulama geliştirme, yapı bütünleştirme ve güvenlik izleme gibi var olan araçlar ve süreçler ile bütünleştirme sayesinde daha iyi istihbarat.
 • Merkezileştirilmiş yönetim ve güvenlik ilkelerinin uygulanması aracılığıyla en iyi güvenlik uygulamaları.
 • Güvenlik durumunun ve sorunların bildirilmesini kolaylaştıran raporlama, yönetişim ve mevzuata uygunluk yetenekleri.

IBM AppScan Standard

IBM Security AppScan Standard çözümü, uygulama güvenlik açığı testlerini otomatikleştirerek, kuruluşların web uygulamalarına yönelik saldırı olasılığını ve maliyeti yüksek veri ihlallerini azaltmalarına yardımcı olur.IBM Security AppScan Standard, uygulamaların devreye alınmadan önce test edilerek risklerin azaltılması ve üretim ortamlarında sürekli risk değerlendirmesinin gerçekleştirilmesi için kullanılabilir.

IBM Security AppScan Standard aşağıdakileri destekler:

 • Geniş bir yelpazedeki uygulama güvenlik açıklarının taranması ve test edilmesi için geniş kapsam.
 • Yüksek düzeyde doğruluk sağlayan hassas tarama ve gelişmiş test olanakları.
 • Önceliklendirilmiş sonuçlar ve düzeltme önerileriyle hızlı çözüm.
 • Uyumluluğun yönetilmesine yardımcı olan ve önemli sorunların fark edilmesini sağlayan gelişmiş öngörü ve uyumluluk.

IBM AppScan Enterprise

IBM Security AppScan Enterprise kuruluşların, uygulama güvenlik riskini azaltmasına, uygulama güvenlik programına ilişkin yönetim girişimlerini güçlendirmesine ve düzenleme uygunluğunu sağlamasına olanak tanır. Güvenlik ve geliştirme ekipleri; uygulama yaşam çevrimi boyunca işbirliği yapabilir, ilkeler ve ölçek testleri belirleyebilir.Kurumsal gösterge panoları, uygulama varlıklarını, iş etkisine göre sınıflandırıp öncelik sırasına koyar ve yüksek riskli alanları belirleyerek düzeltme çalışmalarınızı en üst düzeye getirmenize olanak tanır. Performans ölçümleri, uygulama güvenlik programlarınızın ilerleyişini izlemenize yardımcı olmak için sağlanmıştır.

IBM Security AppScan Enterprise aşağıdakileri sunar:

 • Çeşitli test tekniklerinin kullanıldığı, ölçeklenebilir uygulama güvenlik testleri
 • Uygulama güvenlik programlarını uygulamaya yardımcı olacak test ilkeleri, tarama şablonları ve güvenlik açığını düzeltme önerileri
 • Risk ve uygunluğa ilişkin görünürlük sağlamak için, ayrıntılı güvenlik raporları ve kuruluş düzeyinde gösterge panoları